Become a Spa Maintenance Member
We offer discounts on parts and labor, extended warranties, and preferred scheduling of service and maintenance requests for customers that have a maintenance membership packages
Learn MoreWith room for up to five adults, the Marin® spa maximizes comfort and hydrotherapy through seats thoughtfully designed around people
MSRP: $21,599
Financing Price: $18,199
*Interest-free financing options are available through Wells Fargo for approved customers with 20% down payment.
Every spa purchase includes a hot tub cover, a chemical kit, standard delivery and installation, owner orientation and warranty.
FREE delivery includes:
Free delivery does NOT include:
Price: $18,199
MSRP: $21,599
FREE delivery includes:
Free delivery does NOT include:
With room for up to five adults, the Marin® spa maximizes comfort and hydrotherapy through seats thoughtfully designed around people. This 880™ Series model has the best of everything and more, including a spacious lounge seat and a dual-purpose beverage concierge filter lid that makes it easy for everyone in your family to enjoy your spa. Patented Fluidix® Jets deliver exactly the massage your need, whether you’re looking to indulge in soft, skin soothing bubbles and aromatherapy or adjustable, deep tissue relief. A spacious lounge seat delivers a comfortable head-to-toe hydromassage. The deep, full-body immersion Accu-Ssage™ Therapy seat is a customer favorite. A unique, lounge-adjacent seat is positioned to allow you to sit intimately side-by-side. A textured reflexology foot well adds a gentle reflexology element for head-to-toe relief while adding an element of safety to this non-slip tread design. The optional, stunning SunSide ™ cabinetry features corner lighting that is as functional as it is architectural, drawing the eye to the modern design while providing added safety. It’s also paired with an illuminated status light to provide quick indication at a glance.
Explore our innovative hot tub features
The customer-favorite seat gives you our deepest immersion massage experience, easing discomfort along your neck, back, wrists and calfs to help strain fade away.
Stretch out in the spacious lounge seat, surrendering every inch of your neck, wrists, back, legs and feet to full-body bliss.
Adjacent to the lounge is a unique seat that allows you to sit intimately side-by-side with jets for your back, calves and feet for relief for strained muscles.
| Electrical North America: | (60 Hz): 240V @40A/50A/60A |
| Volume (G): | 320 Gal |
| Dry Weight (Lbs): | 803 Lbs |
| Filled Weight (Lbs): | 4222 Lbs |
| Jets: | 45 |
| Water Heater: | Titanium Coil | 5.5kW |
| Pump 1: | TheraMax™ 2.5 HP Continuous | (5.1 bph²) |
| Pump 2: | TheraMax™ 2.5 HP Continuous | (5.1 bph²) |
| Circulation Pump: | Yes |
| Diverter Valves: | 1 |
| Filtration System: | MicroClean® Ultra Filtration System w/ Floating Weir |
| Filters: | 1 |
| Filter Type: | 130 ft² MicroClean® Filter Cartridge |
| Water Feature: | Waterfall |
| Air Blower: | 1.5 HP |
| Silent Air Jets: | 4 |
| Water Management System: | CLEARRAY Active Oxygen® System |
| Massage Variety: | 9 |
| LED Lighting: | Integrated |
| Pillows: | 4 |
| Length (in): | 76" |
| Width (in): | 91" |
| Height (in): | 34" |
Fill out the form below to schedule a wet test.
Fill out the form below to get our brochure.
Our team of friendly and knowledgeable backyard leisure specialists are ready to assist you. Give us a call or send an email to get in touch with us. To make the most of your experience, we recommend making an appointment when visiting our Arden or Boone showrooms. We can help you find the hot tub of your dreams and truly bring your backyard to life.
We offer discounts on parts and labor, extended warranties, and preferred scheduling of service and maintenance requests for customers that have a maintenance membership packages
Learn More