Become a Spa Maintenance Member
We offer discounts on parts and labor, extended warranties, and preferred scheduling of service and maintenance requests for customers that have a maintenance membership packages
Learn MoreThe Cameo® spa seats up to six adults, offering the perfect variety of seat heights formed to fit diverse body types. Our best-selling lounge model, this spa has the best of everything, from illuminated grab bars to air-only aromatherapy-releasing jets.
MSRP: $24,699
Financing Price: $20,599
*Interest-free financing options are available through Wells Fargo for approved customers with 20% down payment.
Every spa purchase includes a hot tub cover, a chemical kit, standard delivery and installation, owner orientation and warranty.
FREE delivery includes:
Free delivery does NOT include:
Price: $20,599
MSRP: $24,699
FREE delivery includes:
Free delivery does NOT include:
The Cameo® spa seats up to six adults, offering the perfect variety of seat heights formed to fit diverse body types. Our best-selling lounge model, this spa has the best of everything, from illuminated grab bars to air-only aromatherapy-releasing jets. Melt into the lounge seat and feel your stress disappear thanks to the most Fluidix® jet variety from your neck to your wrists to your feet. Throughout the Cameo® spa you’ll also find diverse seat options, from the customer-favorite, deep-immersion Accu-Ssage™ Seat to the exclusive, bold, therapeutic Intelli-Jet™ Seat. An asymmetrical foot dome is also tucked into the corner of the deep foot well so you can move about your spa comfortably. The optional, stunning SunSide ™ cabinetry features corner lighting that is as functional as it is architectural, drawing the eye to the modern design while providing added safety. It’s also paired with an illuminated status light to provide quick indication at a glance
Explore our innovative hot tub features
The customer-favorite seat gives you our deepest immersion massage experience, easing discomfort along your neck, back, wrists and calfs to help strain fade away.
Only found in select models, this full-body seat focuses on your neck, back, hips, knees, calves and feet to give you precisely what you need to improve the way you feel.
Like a reclining chair, this seat supports your body for a full-body massage from your neck to your feet. And, pulsing jets pinpoint nerves and muscles in the wrists and hands.
| Electrical North America: | (60 Hz): 240V @40A/50A/60A |
| Volume (G): | 370 Gal |
| Dry Weight (Lbs): | 962 Lbs |
| Filled Weight (Lbs): | 4882 Lbs |
| Jets: | 54 |
| Water Heater: | Titanium Coil | 5.5kW |
| Pump 1: | TheraMax™ 2.5 HP Continuous | (5.1 bph²) |
| Pump 2: | TheraMax™ 2.5 HP Continuous | (5.1 bph²) |
| Pump 3: | - |
| Circulation Pump: | Yes |
| Diverter Valves: | 1 |
| Filtration System: | MicroClean® Ultra Filtration System w/ Floating Weir |
| Filters: | 1 |
| Filter Type: | 130 ft² MicroClean® Filter Cartridge |
| Water Feature: | Waterfall |
| Air Blower: | 1.5 HP |
| Silent Air Jets: | 6 |
| Water Management System: | CLEARRAY Active Oxygen® System |
| Massage Variety: | 10 |
| LED Lighting: | Integrated |
| Pillows: | 3 |
| Length (in): | 89" |
| Width (in): | 89" |
| Height (in): | 38" |
Fill out the form below to schedule a wet test.
Fill out the form below to get our brochure.
Our team of friendly and knowledgeable backyard leisure specialists are ready to assist you. Give us a call or send an email to get in touch with us. To make the most of your experience, we recommend making an appointment when visiting our Arden or Boone showrooms. We can help you find the hot tub of your dreams and truly bring your backyard to life.
We offer discounts on parts and labor, extended warranties, and preferred scheduling of service and maintenance requests for customers that have a maintenance membership packages
Learn More