Become a Spa Maintenance Member
We offer discounts on parts and labor, extended warranties, and preferred scheduling of service and maintenance requests for customers that have a maintenance membership packages
Learn MoreWith room for up to two adults, the compact Capri® fits in virtually any outdoor space but isn’t short on effectiveness.
MSRP: $19,599
Financing Price: $16,999
*Interest-free financing options are available through Wells Fargo for approved customers with 20% down payment.
Every spa purchase includes a hot tub cover, a chemical kit, standard delivery and installation, owner orientation and warranty.
FREE delivery includes:
Free delivery does NOT include:
Price: $16,999
MSRP: $19,599
FREE delivery includes:
Free delivery does NOT include:
With room for up to two adults, the compact Capri® fits in virtually any outdoor space but isn’t short on effectiveness. And as our lowest profile model in the 880™ Series, it’s also easy for everyone to get in and out of this spa. In the Capri® you’ll find a powerful seat with plenty of space to stretch your legs and relax your back with wrist jets and a Swedish-style massage. A skin-soothing air massage at your waistline enhances relaxation while an adjustable massage for your legs and feet takes your cares away. And, another full-size therapy seat also gives you precisely what you need to relax, including a compact Accu-Ssage™ Therapy Seat, a customer favorite. The optional, stunning SunSide ™ cabinetry features corner lighting that is as functional as it is architectural, drawing the eye to the modern design while providing added safety. It’s also paired with an illuminated status light to provide quick indication at a glance.
Explore our innovative hot tub features
The compact Accu-Ssage™ Therapy Seat delivers focused deep-tissue release to your neck and back and relaxing bubbles to your hips to make discomfort and strain simply fade away.
In a semi-lounge, you’ll find a powerful seat with plenty of space to stretch your legs with a Swedish-style massage coupled with a skin-soothing air massage at your waist-line.
| Electrical North America: | (60 Hz): 240V @40A/50A/60A |
| Volume (G): | 230 Gal |
| Dry Weight (Lbs): | 635 Lbs |
| Filled Weight (Lbs): | 3262 Lbs |
| Jets: | 31 |
| Water Heater: | Titanium Coil | 5.5kW |
| Pump 1: | TheraMax™ 2.5 HP Continuous | (5.1 bph²) |
| Pump 2: | - |
| Pump 3: | - |
| Circulation Pump: | Yes |
| Diverter Valves: | 1 |
| Filtration System: | MicroClean® Ultra Filtration System w/ Floating Weir |
| Filters: | 1 |
| Filter Type: | 130 ft² MicroClean® Filter Cartridge |
| Water Feature: | Waterfall |
| Air Blower: | 1.5 HP |
| Silent Air Jets: | 8 |
| Water Management System: | CLEARRAY Active Oxygen® System |
| Massage Variety: | 9 |
| LED Lighting: | Integrated |
| Pillows: | 2 |
| Length (in): | 69" |
| Width (in): | 82" |
| Height (in): | 31" |
Fill out the form below to schedule a wet test.
Fill out the form below to get our brochure.
Our team of friendly and knowledgeable backyard leisure specialists are ready to assist you. Give us a call or send an email to get in touch with us. To make the most of your experience, we recommend making an appointment when visiting our Arden or Boone showrooms. We can help you find the hot tub of your dreams and truly bring your backyard to life.
We offer discounts on parts and labor, extended warranties, and preferred scheduling of service and maintenance requests for customers that have a maintenance membership packages
Learn More